Statistika
Statistika par Capitalia kolektīvās finansēšanas platformā finansētajiem aizdevumiem Baltijas uzņēmumiem

Neto atdeve
Neto ieguldījumu atdeve ir nopelnītie procenti un kavējuma procenti, atskaitot zaudētus aizdevumus un uzkrājumus nedrošiem aizdevumiem. Restrukturizētiem aizdevumiem tiek veidoti uzkrājumi 10% apmērā, kas vairumā gadījumu neizraisa reālus zaudējumus, un atdeve uzlabojas pēc šāda aizdevuma atmaksas. Procentu likme svārstās no 5% gadā drošākajiem aizdevumiem līdz 18% riskantākajiem projektiem. Aizdevumu vidējā svērtā procentu gada likme ir 11.66%, un gada vidējā svērtā kredītzaudējumu likme ir 1.14%, rezultējoties svērtajā neto atdevē 10.52% apmērā (2026.02.20.). Atdeve svārstās atkarībā no vispārējiem ekonomiskajiem apstākļiem, tomēr kopumā ir ļoti stabila.
Neto atdeve ir visu finansēto projektu vidējā svērtā procentu likme, atņemot novēroto aizdevumu zaudējuma likmi gadā
Salīdzināmi dati
Pēdējo sešu gadu periodā EUR 1,000 investīcija aizdevumos Baltijas reģiona uzņēmumiem nodrošinātu stabilu uzkrājumu pieaugumu 10.8% gadā. Tā ir laba atdeve salīdzinājumā ar jebkuras citas ieguldījumu kategorijas atdevi Eirozonā
Avots: Capitalia neto atdeve, iShares Core MSCI World UCITS ETF, iShares Global High Yield Corp Bond, iShares Developed Markets Property Yield UCITS ETF, iShares iBoxx $ Investment Grade Corporate Bond ETF, JPM Eur Money Market VNAD D Eur
Iepriekšējie rezultāti negarantē tādus pašus rezultātus nākotnē. Jebkāda vēsturiskā atdeve vai aizdevumu saistību neizpildes statistika var neatspoguļot nākotnes rezultātus. Ieguldījumi ir saistīti ar risku, tostarp riska daļēji vai pilnībā zaudēt ieguldītos līdzekļus. Lasiet vairāk sadaļā Riska pārvaldība un skatiet mūsu statistiku zemāk.
Finansētie projekti
Finansēto projektu summa pa mēnešiem
Portfeļa kvalitāte
Portfeļa sadalījums pēc riska un kavētām dienām
| A+ | A | B | C | D | Kopā | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Izsniegts | € 14 425 279 | € 23 037 618 | € 60 133 250 | € 26 590 181 | € 3 171 244 | € 127 357 572 |
| Atmaksāts | € 13 940 304 | € 19 580 983 | € 45 534 403 | € 22 026 484 | € 2 766 352 | € 103 848 527 |
| Aktīvs | € 182 696 | € 2 866 025 | € 9 416 958 | € 2 896 256 | € 242 944 | € 15 604 879 |
| 1–30 dienas | € 302 280 | € 215 727 | € 2 197 375 | € 421 890 | € 57 161 | € 3 194 432 |
| 31–60 dienas | € 0 | € 0 | € 1 133 436 | € 627 418 | € 29 191 | € 1 790 045 |
| 61–90 dienas | € 0 | € 0 | € 182 416 | € 82 871 | € 0 | € 265 287 |
| 91–180 dienas | € 0 | € 0 | € 309 616 | € 0 | € 0 | € 309 616 |
| 181–360 dienas | € 0 | € 269 424 | € 640 827 | € 125 674 | € 41 706 | € 1 077 631 |
| Virs 361 dienas | € 0 | € 105 460 | € 718 219 | € 409 587 | € 33 890 | € 1 267 156 |
Pēdējoreiz atjaunots 03.11.2026
| A+ | A | B | C | D | Kopā | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vidējā svērtā procentu likme | 8.54% | 10.69% | 11.68% | 13.24% | 15.47% | 11.84% |
| Kredītzaudējumu rādītājs | 0.00% | 0.83% | 2.73% | 1.24% | 0.71% | 1.74% |
| Aizdevumu norakstīšanas rādītājs | 0.00% | 0.00% | 0.24% | 0.06% | 0.00% | 0.12% |
Pēdējoreiz atjaunots 20.02.2026
Kredītzaudējumu rādītājs tiek aprēķināts, pamatojoties uz aktuālām aplēsēm par nedrošu aizdevumu atgūšanu. Zaudējumi no norakstītajiem aizdevumiem un izdevumi uzkrājumiem nedrošiem aizdevumiem tiek summēti un dalīti ar izsniegto aizdevumu kopapjomu. Aizdevumu norakstīšanas rādītājs parāda aizdevumus, kas tika atzīti par neatgūstamiem, proporcijā pret izsniegto aizdevumu kopapjomu.
Obligāti atklājamā informācija par aizdevumu saistību neizpildes rādītāju ir pieejama šeit.
Portfeļa kvalitāte pēc aizdevumu izsniegšanas gada
Tabula sniedz vidējo svērto procentu likmi, gada kredītzaudējumu likmi un gada zaudējumu likmi katram gada portfelim.
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vidējā svērtā procentu likme | 13.98% | 12.45% | 12.87% | 11.92% | 11.11% | 11.05% | 12.32% | 12.08% | 10.73% |
| Vidējais termiņš | 11.23 | 8.06 | 11.40 | 9.91 | 17.32 | 16.55 | 17.95 | 20.52 | 19.08 |
| Gada kredītzaudējumu likme | 0.00% | 2.38% | 3.47% | 2.06% | 6.72% | 2.83% | 4.21% | 5.79% | 2.45% |
| Gada zaudējumu likme | 0.00% | 0.00% | 0.32% | 0.00% | 2.70% | 1.02% | 0.53% | 1.99% | 0.88% |
| Neto atdeve | 13.98% | 12.45% | 12.55% | 11.92% | 8.41% | 10.03% | 11.79% | 10.09% | 9.85% |
Pēdējoreiz atjaunots 20.02.2026
Investori
Vispārīgi dati par investoru aktivitāti
2389
Reģistrēto investoru skaits
80
Vidējais investoru skaits vienā projektā
1481 €
Vidējais viena investora ieguldījums
11.84%
Vidējā procentu likme